top of page

Weryfikacja tureckiego kontrahenta

Nawiązanie współpracy biznesowej z nowym kontrahentem niesie za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Niemniej jednak wiąże się ze sporym ryzykiem. Aby zabezpieczyć się przed niekorzystnymi decyzjami biznesowymi i utratą płynności finansowej warto dokonać weryfikacji kontrahenta. 

Planujesz nawiązać współpracę w nowych partnerem biznesowym, ale nic o nim nie wiesz? Wybór rzetelnego partnera biznesowego przed dokonaniem transakcji to bez wątpienia bardzo istotna kwestia. Dlatego przed nawiązaniem współpracy z nową firmą, sprawdź, czy dana firma jest wiarygodna, pozyskaj jak najwięcej informacji na jej temat. Dzięki temu dowiesz się np. czy dana firma istnieje, czy jest uczciwa oraz unikniesz transakcji z fikcyjnym, czy też nieuczciwym partnerem biznesowym. A tym samym zmniejszysz ryzyko finansowe, np. utraty pieniędzy, towaru oraz uchronisz się przed odpowiedzialnością podatkową za zobowiązania nieuczciwej firmy.

Jednym z najczęstszych problemów przedsiębiorców są nierzetelni kontrahenci i problem z wypłacalnością i terminowością regulowania zobowiązań przez kontrahentów. Podpisując umowę z firmą, której wskaźnik moralności płatniczej utrzymuje się na niskim poziomie, narażamy swoje przedsiębiorstwo na utratę płynności finansowej.

UWAGA: przed rozpoczęciem negocjacji biznesowych z tureckim partnerem istotną rolę odgrywa kultura negocjacji tureckich firm.  

Praktyka i obyczaje prowadzenia działalności gospodarczej w Turcji

Przygotowując się podjęcia współpracy gospodarczej z partnerami tureckimi, oprócz kryteriów stricte ekonomicznych należy uwzględnić szereg aspektów kulturowych i obyczajowych. Jest oczywiste, że nie da się jednoznacznie zaszufladkować zachowań dzisiejszych tureckich biznesmenów i podać jednego, właściwego kodu postępowania. W kontaktach biznesowych z Turkami należy stosować sprawdzoną w innych warunkach zasadę wyważonej uprzejmości i stanowczości. „Spokój pokerzysty”, uprzejmość, cierpliwość, wysoka kultura osobista oraz konsekwencja powinny doprowadzić do pożądanych rezultatów.

99857.jpg

Zamów weryfikację kontrahenta

bottom of page